Jezik in pravljica

Jezik in pravljica je projekt, ki sva si ga kot prednostno nalogo za tole šolsko leto izbrali vzgojiteljici.

Gre za knjige in njihovo obliko, pripovedovanje zgodb in pravljic, obnavljanje dogodkov in vključevanje otrok v svet jezika.

Pri izbiri sva izvirali iz zavedanja pomembnosti tega področja v predšolskem obdobju, pa tudi iz zanimanja otrok, ki večkrat posežejo po knjigici, ki jih pritegne zaradi zanimive, pisane platnice ali pa privlačnih slik v njej. Čeprav besed v knjigi še ne znajo prebrati (v večini), je pomembno njihovo srečevanje s črkami, besedami, vrstnim redom branja itd.

Otroci bodo ves čas v stiku z različnimi slikanicami, knjigami, obiskali bodo knjižnico, imeli bodo možnost urejanja lastnega knjižnega kotička, poslušali bodo zgodbe in zgodbice, pravljice in strokovna besedila, sami bodo preko slik obnavljali zgodbo in pripovedovali svoje, izmišljene. Pri tem bo njihova domišljija aktivna in budna, kar je za male glavice tudi zelo pomembno.